Zaproszenie do Szkoły Humanitarnej

Opublikowano: 2017-09-15 20:24

Codziennie jesteśmy odbiorcami i odbiorczyniami niezliczonej liczby wiadomości i obrazów. Informacje te, nie są neutralne. Przekazują nam wycinek rzeczywistości, który może utrwalać i powielać stereotypy. My sami, będąc autorami i autorkami komunikatów, prowadząc lekcje w szkole czy rozmawiając ze swoimi przyjaciółmi, decydujemy jaki świat chcemy tworzyć. Które tematy są dla nas ważne i w jaki sposób o nich mówimy. Czym kierujemy się wygłaszając nasze opinie, jakich argumentów używamy?

 

Zapraszając szkoły do udziału w programie Szkoły Humanitarnej, chcemy wspierać nauczycieli i nauczycielki w wychowawczym procesie nauczania. Przygotowane przez nas materiały (scenariusze warsztatów, scenariusze lekcji, karty dyskusji czy karty samorefleksji), będą świetnymi narzędziami edukacyjnymi dzięki którym wzbogacicie i urozmaicicie lekcje godzin wychowawczych, podnosząc umiejętności prowadzenia i uczestniczenia w dyskutowaniu na ważne społecznie tematy.

 

Co oferujemy szkołom w ramach projektu?

  • stałą współpracę z 2 nauczycielami/kami z każdej szkoły przez cały rok szkolny (dostęp do kursu e-learningowego „Jak mówić o większości świata”, udział w 3 dniowym szkoleniu między 8 a 10 listopada wspólnie z 2 młodzieży, pakiet materiałów edukacyjnych dotyczących krytycznego myślenia, udział w webinarium, udział w seminarium dla nauczycieli/ek, wsparcie przy organizowaniu wydarzeń w przestrzeni szkolnej)
  • stałą współpracę z młodzieżą (udział w warsztatach z trenerami/kami PAH, udział w 3 dniowym szkoleniu, pakiet materiałów edukacyjnych, udział w webinarium, spotkania ze stażystami programu GLEN)

Projekt skierowany jest do szkół z województw: pomorskie, kujawsko – pomorskie, łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie, śląskie, małopolskie.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj przewodnik po projekcie (szczegóły projektu, harmonogram, jak wypełnić zgłoszenie) 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, podsumowującego poprzednią edycję Szkoły Humanitarnej

Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz na stronie: https://goo.gl/forms/1XiiTbUPO0xqKeFt1 do 15 września 2017 roku.

Dodatkowe informacje można uzyskać drogą telefoniczną pod numerem 56 65 21 368 lub drogą mailową sylwia.zulewska@pah.org.pl