Zajęcia z rysunku odręcznego
Młodzież miała szansę na wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas stażu we Frankfurcie oraz możliwość podzielenia się nią z młodszymi kolegami. Kształtowanie umiejętności rysunku odręcznego jest bardzo ważne, gdyż m.in. pozwala ćwiczyć wyobraźnię. Rysunek odręczny stanowi dla przyszłych inżynierów i architektów narzędzie służące do natychmiastowego przedstawienia danego elementu do wykonania tak, aby był czytelny i stanowił podstawę do wykonania go w następnym etapie, zgodnie z poznanymi zasadami rysunku technicznego.
Zajęcia z rysunku odbywają się w ZSB cyklicznie i cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży. Dzięki udziałowi ZSB w projekcie "Erasmus+" mogliśmy doposażyć pracownię projektowania plastycznego w deski do rysunków w plenerze, podkłady sztalugowe, papier do rysowania, narzędzia rysunkowe, ołówki, gumki, kredki, węgle i pastele. Bardzo dziękujemy Pani Marcie Wdowiak - Jendrzejczak za poprowadzenie warsztatów.
Tematem kolejnych warsztatów było wykonanie formy sztukatorskiej z silikonu formierskiego z dodatkiem utwardzacza. Po wcześniejszym przygotowaniu modelu, uczniowie sporządzili mieszaninę silikonu, katalizatora i substancji zagęszczającej (środek tixotropowy) i nałożyli ją na nasz model. Dodatek tixotropowy po dodaniu do silikonu sprawił, że silikon stał się gęstszy i mniej się rozpływał. W ten sposób można nakładać silikon na model umieszczony na pionowej powierzchni. Zajęcia odbywały się na warsztatach szkolnych pod czujnym okiem Pani Marii Frąckiewicz i Pani Anny Szafraniec. Dziękujemy.