Trening z Calisthenics Academy Bydgoszcz

Opublikowano: 2024-05-10 18:09

"Nie przestajemy się bawić, ponieważ jesteśmy starzy. Starzejemy się, ponieważ przestajemy się bawić"
Z taką myślą przewodnią i uśmiechem na ustach klasa 2c, wraz z paniami: Pauliną Przybylińską i Bogną Kamionko-Ciechanowską, przystąpiła do treningu kalisteniki (ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała). Zajęcia poprowadził Jordan Ogorzelski - właściciel Calisthenics Academy. Jordan reprezentował nasz kraj na zawodach w wielu krajach m.in. Johannesburgu, Dubaju, Hong Kongu. Jego największym sportowym osiągnięciem jest udział w Super Finale Pucharu Świata w Moskwie, gdzie zajął 5 miejsce! Jest też finalistą programu "Mam talent".

Najpopularniejszymi ćwiczeniami wpisującymi się w trening kalisteniczny są m.in.: pompki, przysiady, podciągania, brzuszki i z takiej aktywności składał się trening. Bardzo ważne jest, aby stosować wyłącznie te ćwiczenia, które potrafimy właściwie wykonać. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić danego ćwiczenia z odpowiednią techniką, to lepiej nie robić go wcale.
Każdy miał szansę nauczyć się nowych rzeczy, sprawdzić swoje możliwości i złapać bakcyla do dalszych ćwiczeń i rozwoju.
Warto zauważyć, że początki kalisteniki sięgają czasów starożytnej Grecji. Tej formie treningu poddawani byli spartanie, gladiatorzy czy też legioniści. To właśnie z języka greckiego wywodzi się nazwa kalistenika i stanowi ona połączenie dwóch słów – kallos – oznaczającego „piękno” i - sthenos – oznaczającego „siłę”.