„Powstanie Wielkopolskie na Pałukach i Kujawach"
W poniedziałek 16 lutego reprezentacja z klasy II C oraz IV G brała udział w konkursie regionalnym dotyczącym Powstania Wielkopolskiego, którego organizatorem były Szkoły klasyczne w Bydgoszczy.
W konkursie wzięło udział 19 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z różnych miejscowości regionu: Bydgoszczy, Inowrocławia, Żołędowa, Ślesina, Mamlicza, Kościelca oraz Kcyni.
Data rywalizacji była nieprzypadkowa — 16 lutego to rocznica rozejmu w Trewirze, który przypieczętował zwycięstwo Powstania Wielkopolskiego.
Uczniowie mogli też zapoznać się wystawą IPN pt. „Należy stworzyć niepodległe państwo polskie (…) z wolnym dostępem do morza”.
Finalistą konkursu został Sergiusz Wieczorek z klasy IV G.
Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w świetnym konkursie i składamy gratulacje wszystkim laureatom!



