Podsumowanie Dnia Geodety 2024

Opublikowano: 2024-03-26 15:45

Dzień Geodety za nami. Na zaproszenie Stowarzyszenia Geodetów Polskich Oddział Bydgoszcz oraz Politechniki Bydgoskiej wzięliśmy udział w wykładach i warsztatach w Domu Technika. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego pana Roberta Cieszyńskiego na temat nowoczesnych technologii, które zinformatyzowały zasób geodezyjny i kartograficzny. Uczestniczyliśmy w warsztatach z wyznaczenia przemieszczeń 3D z wykorzystaniem stacji laserowej Leica TDRA6000 oraz wyznaczenia odchyleń od pionu z wykorzystaniem skanera laserowego Faro, zorganizowanych przez wykładowców Politechniki Bydgoskiej: pana  dr inż. Jacka Sztubeckiego i pana dr inż. Adama Bujarkiewicza z pomocą Studenckiego Koła Naukowego „Level Line”.

 

Po części oficjalnej na uczniów klas geodezyjnych czekało wiele atrakcji umysłowych i sportowych, w wyniku których wyłoniliśmy klasę z mianem: „najlepszej klasy geodezyjnej”. Jedną z konkurencji było zaprezentowanie najciekawszej prezentacji klasy technik geodeta w ZSB, gdzie I miejsce przypadło klasie 3G, II miejsce – 5GWP, a III miejsce – klasie 2G.

W konkursie indywidualnym z wiedzy ogólno-geodezyjnej: „Milionerzy po geodezyjnemu" wyłoniono zwycięzców: I miejsce: Aleksander Przybylak z 3G, II miejsce - Filip Nowak z 3G oraz III miejsce - Lena Hermann z 4GW.

 

Pomimo niesprzyjającej początkowo pogodzie, po powrocie do szkoły udało nam się zrealizować resztę konkurencji oraz wspólnego grilla. Jedynie oczekiwany turniej piłki nożnej  został przeniesiony na inny termin z powodu niesprzyjających warunków na boisku.

Wśród pozostałych konkurencji znalazły się następujące konkursy, gry i zabawy, których zwycięzcami zostali:

- turniej siatkówki wygrała drużyna z klasy 3G w mieszanym składzie: Kinga Klamann, Martyna Wruk, Szymon Rychcik, Patryk Kornowski, Jan Wasiak-Paszkiewicz, Paweł Owczarek i Mateusz Zatorski,

- turniej piłkarzyków wygrały dziewczyny z klasy 4GW: Michalina Grugel i Izabela Urban,

- sztafeta mężczyzn „strongman geodezyjny” wygrali chłopacy z klasy 3G: Mateusz Górski i Paweł Pepliński;

- rzut geoidą wygrał Paweł Owczarek z klasy 3G z imponującym wynikiem ponad 10 metrów,

- centrowanie i poziomowanie instrumentu na czas wygrał Kacper Dobrowolski z klasy 3G,

- krok metrowy wygrał Maciej Olszewski z klasy 5GWP,

- najdłuższe skoki na skakance wykonała Emilia Kowalska z klasy 5GWP.

 

W trakcie Dnia Geodety obchodziliśmy również otrzęsiny klasy 1G, dla której to przygotowaliśmy z uczniami klasy 4GW „Familiadę geodezyjną”. Zmaganiom geodezyjnym przyglądali się również zaproszeni goście - firmy geodezyjne, które przyjęły zaproszenie do wspólnego świętowania: pan Janusz Grabarski z Azymut Pro, pan Arkadiusz Czeszewski Usługi geodezyjne Geo-Zet, a także nasz nauczyciel pan Sławomir Wnuk z firmy Geo-AR.

Po wszystkich zmaganiach czekały na nas pachnące grillem kiełbaski, ciepła herbata oraz coś słodkiego. Na koniec nastąpiło rozdanie nagród i przyznanie tytułu „najlepszej klasy geodezyjnej” klasie, która wyłoniła się jako najbardziej zgrana i utytułowana we wszystkich konkurencjach. W tym roku tytuł ten przypadł klasie 3G na czele z wychowawcą panią Beatą Startek.

Wszystkim wygranym gratulujemy!

Przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za obecność oraz za przekazane upominki i ufundowane nagrody. Głównym sponsorom: firmie Geoline (autoryzowany dystrybutor urządzeń pomiarowych, szwajcarskiej marki GEOMAX) oraz firmie TPI (dostawca rozwiązań i technologii pomiarowych dla budownictwa, geodezji, drogownictwa, przemysłu i innych branż w Polsce) dziękujemy za przekazane nagrody.

 

Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy: Anna i Maciej Ałtyn