Nasi finaliści 50 edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

Opublikowano: 2022-02-10 19:08

W dniach 1-4 lutego uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy Bartosz Jurkiewicz i Michał Nowak brali udział w finale centralnym ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” na międzynarodowych targach budowlanych BUDMA’2022 w Poznaniu.

W finale centralnym biorą udział zawodnicy, którzy uzyskali najwyższe wyniki w kraju w etapie okręgowym. Nasi uczniowie znaleźli się w pierwszych szóstkach po etapie okręgowym, który miał miejsce w Toruniu w dniu 15 stycznia.

W tegorocznej edycji udział wzięło 1521 uczniów z całej Polski w kategoriach: montaż systemów suchej zabudowy, wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich, wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych, montaż sieci i instalacji sanitarnych, wykonywanie robót murarskich, wykonywanie robót dekarskich.

Poznań. Pierwszego dnia uczniowie zmagali się z testem składającym się z 40 zadań, które obejmują materiał nauczania ze wszystkich trzech klas. W przypadku montera suchej zabudowy, test obejmuje również roboty malarskie i tapeciarskie oraz roboty okładzinowe. Jak co roku, testy były trudne i łączyły w sobie wiele przedmiotów budowlanych.

Drugiego dnia, po przybyciu na targi BUDMA, uczniowie, opiekunowie, jurorzy, sponsorzy i goście zostali powitani przez Organizatorów Turnieju. Po wylosowaniu stanowisk zawodnicy przygotowali się do pracy. Po zapoznaniu się z zadaniem przystąpiono do pracy. Zadanie w każdym zawodzie, jak zawsze, czasochłonne i złożone, wymagające dużej wiedzy znacznych umiejętności. Po 5 godzinach intensywnej pracy i 2 godzinach zwiedzania targów, zawodnicy udali się na odpoczynek, by zebrać siły na kolejny dzień.

Trzeciego dnia, w ciągu trzech godzin, zawodnicy musieli wykonać kolejne czynności w celu ukończenia zadania. Po pracy uczniowie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do palmiarni. Była to niespodzianka przygotowana przez Organizatorów.

Czwartego dnia odbyła się jubileuszowa gala 50 Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. W czasie gali przybliżona została przez Pana Andrzeja Oniszczuka historia turnieju. Ciekawostką jest fakt, że Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych wywodzi się z Młodzieżowego Turnieju „Złota Kielnia”. Po wspomnieniach nadszedł czas na ogłoszenie wyników.

Bartosz Jurkiewicz zajął 2 miejsce w Polsce w zakresie wykonywania robót dekarskich.

Michał Nowak zajął 5 miejsce w Polsce w zakresie montażu systemów suchej zabudowy. W tej kategorii w całej Polsce wystartowało aż 63 zawodników.

Uwaga. Każdy finalista turnieju jest zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego!

GRATULUJEMY ZDOBYTYCH MIEJSC I NAGRÓD !!!

Pogratulować należy również jeszcze trzem uczniom naszej szkoły.

Gracjan Knop zajął 2 miejsce w zawodach „Młodzieżowy Mistrz Polski” w zawodzie dekarz.

Kuba Stawski po etapie okręgowym zajął 2 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej w robotach dekarskich. Niestety nie mógł wystartować w finale centralnym,

Dominik Wegner zajął 9 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej w systemach suchej zabudowy po etapie okręgowym.

WYRAZY UZNANIA ZA ODWAGĘ, WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI!

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji turnieju!!!