KKZ - KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

Opublikowano: 2014-02-04 22:46

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA KKZ W PONIŻSZYCH ZAWODACH

 

Kwalifikacyjny kurs zawodowy to kurs prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji. Minimalna liczba godzin kształcenia na tym kursie jest równa minimalnej liczbie godzin kształcenia zawodowego określonej w podstawie programowej kształcenia w zawodach dla danej kwalifikacji.

Ukończenie tego kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez okręgową komisję egzaminacyjną. Osoba, która ukończy kwalifikacyjny kurs zawodowy i zda egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w określonym zawodzie będzie mogła otrzymać osoba, która posiada poziom wykształcenia wymagany dla danego zawodu (odpowiednio wykształcenie zasadnicze zawodowe lub średnie) oraz zda egzaminy z zakresu wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie, czyli posiada świadectwa potwierdzające uzyskanie kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe są organizowane w formie zaocznej (zajęcia odbywają się co najmniej raz na 2 tygodnie przez 2 dni) lub stacjonarnej (kształcenie odbywa się co najmniej przez 3 dni w tygodniu) w systemie dziennym i wieczorowym zgodnie z preferencjami uczestników. Programy oraz wymiar godzin kursów kwalifikacyjnych są zgodne z podstawami programowymi kształcenia w danym zawodzie. Czas trwania kursu wyrażony jest w godzinach do zrealizowania. Dla kursów realizowanych w formie zaocznej minimalna liczba godzin może zostać zmniejszona do 65% minimalnej liczby godzin kształcenia zawodowego określonej w podstawie programowej kształcenia w zawodach dla danej kwalifikacji.

 

Kwalifikacyjne kursy zawodowe to BEZPŁATNA forma uzyskania kwalifikacji zawodowych.

 

Oferta kwalifikacyjnych kursów zawodowych:

 

TECHNIK BUDOWNICTWA - KWALIFIKACJE:

B16 - Wykonywanie robot zbrojarskich i betoniarskich,

B18 - Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich,

B33 - Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych,

B30 - Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowywanie dokumentacji przetargów

Zawód Technik Budownictwa to bardzo atrakcyjny zawód na rynku pracy w Polsce i w Europie. Absolwent jest wysokiej klasy ekspertem, praktykiem w zakresie projektowania konstrukcyjno - budowlanego, kosztorysowania, organizowania i prowadzenia prac budowlanych, opracowywania dokumentacji budowlanej, kierowania zespołami pracowniczymi, sprawowania nadzoru budowlanego, wykorzystana specjalistycznych programów komputerowych przydatnych w budownictwie oraz kontroli i oceny jakości wykonywanych pracy, wyrobów i usług.

 

TECHNIK URZĄDZEŃ SANITARNYCH - KWALIFIKACJE:

B8 - Wykonywanie robót związanych z budową i remontem sieci komunalnych,

B9 - Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych,

B27 - Organizacja robót związanych z budową i eksploatacją sieci komunalnych oraz instalacji sanitarnych

Absolwent zawodu Technik Urządzeń Sanitarnych nabiera umiejętności teoretycznych i praktycznych w zakresie posługiwania się dokumentacją techniczną, wykonywania rysunków i szkiców inwentaryzacyjnych instalacji sanitarnych, instalacji i sieci gazowych oraz wentylacyjnych i grzewczych, projektowania instalacji wodno - kanalizacyjnych, gazowych oraz wentylacyjnych i grzewczych, dobierania materiałów, sporządzania kalkulacji robót instalacyjnych i sieciowych, przeprowadzania robót remontowych, konserwacyjnych i eksploatacyjnych.

 

TECHNIK DROGOWNICTWA- KWALIFIKACJE:

B2 -  Wykonywanie robót drogowych,

B32 - Organizacja robót związanych z budową i utrzymaniem dróg i obiektów mostowych,

B30 - Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowywanie dokumentacji przetargowe

Absolwent kursu: sporządza projekty ulic, dróg, planuje ich odwodnienia, układ zieleni, prowadzi również rozliczenia robót ziemnych, nawierzchni, odwodnień, sprawuje nadzór nad pracami brukarskimi chodników, ulic, placów, podwórek i wjazdów.

 

TECHNIK RENOWACJI ELEMENTÓW ARCHITEKTURY - KWALIFIKACJE:

B25 - Wykonywanie i renowacja detali architektonicznych,

B26 - Prowadzenie prac renowatorskich elementów architektury

Absolwent kursu: organizuje prace renowatorskie, określa stopień zniszczenia murów nietynkowanych, tynków, powłok malarskich oraz okładzin ceramicznych i kamiennych, naprawia i impregnuje tynki oraz powłoki malarskie, wykonuje wzmocnienia i renowację murów nietynkowanych, montuje i odnawia okładziny ceramiczne i kamienne, wykonuje nowe oraz odnawia sztukatorskie i kamieniarskie elementy architektury.

 

MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE - KWALIFIKACJE:

B5 - Montaż systemów suchej zabudowy,

B6 - Wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich,

B7 - Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych

Absolwent kursu, który ukończy wszystkie wymagane kwalifikacje: wykonuje w obiektach budowlanych: montaż suchej zabudowy, roboty malarsko-tapeciarskie oraz roboty posadzkarskie i okładzinowe. Przeprowadza konserwację i naprawy powłok malarskich, tapet, posadzek i okładzin; dokonuje przedmiaru tych robót obliczając zapotrzebowanie materiałowe oraz rozlicza koszty ich wykonania.

 

DEKARZ - KWALIFIKACJA:

B12 - Wykonywanie robót dekarskich

Absolwent kursu: wykonuje zadania zawodowe związane z kryciem dachów, ich konserwacją i naprawą oraz montażem urządzeń służących do odprowadzania wody z powierzchni dachów. Wykonuje również podkłady pod pokrycia dachowe oraz montuje okna dachowe, wyłazy i świetliki.

 

MONTER IZOLACJI BUDOWLANYCH - KWALIFIKACJA:

B11 - Wykonywanie izolacji budowlanych

Absolwent kursu: wykonuje izolacje wodochronne, termiczne, akustyczne i przeciwdrganiowe, a także antykorozyjne i chemoodporne obiektów budowlanych oraz urządzeń przemysłowych, takich jak: rurociągi, zbiorniki, wymienniki ciepła, kotły, turbiny i piece przemysłowe, komory i urządzenia chłodnicze

 

MURARZ-TYNKARZ - KWALIFIKACJA:

B18 - Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich

Absolwent kursu: wykonuje z kamienia, cegły, bloków, pustaków i innych materiałów elementy konstrukcyjne i niekonstrukcyjne budynków i budowli oraz prowadzi w tym zakresie prace remontowe i konserwatorskie, wykonuje tynki wewnętrzne i zewnętrzne.