Konkurs matematyczny

Zapraszamy uczniów klas technicznych do udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA, którego organizatorem jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. Konkurs składa się z dwóch części: eliminacje szkolne - 10 stycznia 2014 roku, finał - 28 marca 2014 roku (Warszawa). Regulamin konkursu, zakres materiału oraz informacja o nagrodach znajdują się w gablocie matematycznej. Każda klasa techniczna może zgłosić maksymalnie dwóch uczestników - zapisy u nauczycieli matematyki do 15 listopada 2013 roku.

Czytaj więcej!

Konkurs języka angielskiego - Master of School

Dnia 18 października 2013 odbył się coroczny szkolny konkurs języka angielskiego MASTER OF SCHOOL. W konkursie uczestniczyło 47 uczniów z różnych poziomów klas. Walczyli oni o miano mistrza szkoły. Zwycięzcą został Wojciech Olakowski z klasy IV C. Drugie miejsce zdobył Krzysztof Kopeć z klasy IIIC, a trzecie Karol Graczyk z klasy IV C. Zwycięska trójka otrzymała dyplomy i nagrody książkowe. Konkurs zorganizowany został przez panią Magdalenę Siemianowską.

Czytaj więcej!

Międzyszkolny konkurs multimedialny z okazji "Dni Austrii"

W ramach uroczystych obchodów „Dni Austrii” pod patronatem Towarzystwa Polsko - Austriackiego w Bydgoszczy w Zespole Szkół nr 35 zorganizowano międzyszkolny konkurs prezentacji multimedialnych.

Czytaj więcej!

X Jubileuszow Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej

Zapraszamy do udziału w X Jubileuszowym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który odbędzie się 29 listopada (piątek) 2013 roku o godz. 12.00 w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

pobierz regulamin >>>

Czytaj więcej!

Konkurs promocyjny szkoły - zaproszenie do udziału

W myśl cytatu Alberta Einsteina „Nauka w szkole powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek” zapraszamy społeczność uczniowską Zespołu Szkół Budowlanych do udziału w konkursie promocyjnym pod hasłem „DLACZEGO MY”?
Zadanie konkursowe polega na ułożeniu hasła promocyjnego/reklamowego szkoły z uwzględnieniem pozytywnych aspektów nauki w Zespole Szkół Budowlanych. Prace konkursowe opatrzone notą ( imię, nazwisko, klasa) należy przekazywać pani profesor Katarzynie Filipkowskiej do 5 listopada 2013. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest jeden dzień „bez pytania”, drobny upominek i słodycze.

Zapraszamy chętnych do udziału

Czytaj więcej!

Sprawozdanie z miedzyszkolnego konkursu dla gimnazjalistów "Niemcy wczoraj i dziś"

Dnia 16 X 2013 w świetlicy szkolnej o godzinie 10:00 odbył się konkurs dla bydgoskich gimnazjalistów pod hasłem „ Niemcy wczoraj i dziś”. Celem tego szkolnego wydarzenia było zdobywanie wiedzy o historii, kulturze, tradycji, realiach Niemiec, wspieranie uczniów w rozwijaniu postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur, zainteresowanie nauką języka niemieckiego i współczesną historią. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn trzyosobowych.

Czytaj więcej!

Konkursy w ramach Młodzieżowego Festiwalu naukowego

Zapraszamy do udziału w konkursach:

  • KONKURS na najlepszy PLAKAT FILMOWY
  • KONKURS na najlepszą PRACĘ NAUKOWĄ w ramach MŁODZIEŻOWEGO FESTIWALU NAUKOWEGO

Czytaj więcej!

Konkurs fotograficzny

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Zwierzęta chronione Ogrodu Fauny Polskiej”. Uczestnicy wykonują zdjęcia chronionych zwierząt bydgoskiego ZOO. Fotografie mogą być wykonane w dowolnej technice, ale powinny mieć format 20x30. Prace należy dostarczyć do 8 listopada 2013r. do czytelni szkolnej do pani Anny Zabrzeńskiej.
Serdecznie zapraszamy do udziału!!!

Czytaj więcej!

Konkurs "Niemcy wczoraj i dzieś" - zaproszenie do udziału

Z okazji zbliżającej się rocznicy zjednoczenia Niemiec nauczyciele historii i języka niemieckiego zapraszają bydgoskich gimnazjalistów do udziału w konkursie pod hasłem:„Niemcy wczoraj i dziś”.

Czytaj więcej!

Sprawozdanie z konkursy „WIEŻA BABEL – język polski całkiem obcy?”

Z okazji Europejskiego Dnia Języków 27 IX 2013 (piątek), w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Budowlanych o godz. 8:55 odbył się konkurs pod hasłem „WIEŻA BABEL – język polski całkiem obcy?” W konkursie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn dwuosobowych. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na zjawisko wpływu języków obcych na język polski. Język jest zjawiskiem żywym i funkcjonuje w nim wiele zapożyczeń z języków obcych, o czym młodzież przekonała się rozwiązując zadania konkursowe.
Zwycięzcami konkursu są:

  • I miejsce klasa II G
  • II miejsce klasa II B
  • III miejsca klasa II E
Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w poniedziałek 30 IX 2013 na dużej przerwie w czytelni szkolnej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy uzyskanych wyników.

Czytaj więcej!