Potyczki językowe

„Potyczki językowe” – skierowany był do uczniów klas drugich. Wzięło w nim udział 8 uczniów. Najlepsze miejsca zajęli:
I miejsce – Kornel Urban klasa 2g
II miejsce – Michalina Majewska klasa 2g
III miejsce – Anna Gołaszewska klasa 2b

Czytaj więcej!

Konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

„Konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych” – skierowany był do uczniów klas pierwszych. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Zwycięzcami zastali:
I miejsce - Maciej Rutyna klasa 1b
II miejsce- Paulina Ziarnek klasa 1e
III miejsce – Nicol Kujawa klasa 1b

Czytaj więcej!

Szkolny konkurs matematyczny RACHMISTRZ ROKU 2013/2014

W czwartek, 12 grudnia 2013, odbył się szkolny konkurs matematyczny RACHMISTRZ ROKU 2013/2014. Celem konkursu było wyłonienie spośród uczestników osoby, która poprawnie, w jak najkrótszym czasie rozwiąże zadania rachunkowe.

Czytaj więcej!

Sprawozdanie z konkursów "Konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych" i "Potyczki językowe"

28 października odbyły się dwa konkursy z języka niemieckiego. Organizatorami konkursów byli nauczyciele języka niemieckiego – Ewa Schulz oraz Katarzyna Filipkowska. Pierwszy konkurs – „Konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych” – skierowany był do uczniów klas pierwszych, a drugi – „Potyczki językowe” – do uczniów klas drugich.

Czytaj więcej!

Przegląd Polskiej Poezji Patriotycznej

W piątek 29 listopada w świetlicy szkolnej odbył się X jubileuszowy Przegląd Polskiej Poezji Patriotycznej. Przegląd odbywa się co roku gromadząc przedstawicieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, świętując w ten sposób uroczyście rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej!

THE BEATLES STILL ALIVE

Dnia 28 listopada 2013 roku w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod tytułem „All you need is love”, podczas którego uczniowie prezentowali piosenki legendarnego zespołu The Beatles w postaci wierszy. Chętnych do wzięcia udziału było wielu, ale tylko sześciu uczniów miało odwagę zmierzyć się z recytacją w języku angielskim.

Czytaj więcej!

Konkurs - zawody mało znane, ginące i obecnie nieistniejące

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie pt. „ZAWODY MAŁO ZNANE, GINĄCE I OBECNIE NIEISTNIEJĄCE”. Organizatorami konkursu są nauczyciele Damian Kin i Mariusz Zając. Prace należy oddać do 13 grudnia br. nauczycielom organizującym konkurs. Nagrodzone zostaną trzy osoby, które poprawnie opiszą jak największą liczbę podanych zawodów. Aby poznać ogólne zasady konkursu i listę zawodów zobacz załącznik. pobierz załącznik>>>

Czytaj więcej!

VIII Międzyszkolny Konkurs "Przystanek Teatralny"

Dnia 22 listopada 2013 roku (piątek) członkowie kabaretu ZSB wzięli udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie "Przystanek Teatralny". Przedstawienie "Historia edukacji" spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem i było najdłużej oklaskiwanym wystąpieniem podczas przeglądu. Nie dziwi więc sukces naszych reprezentantów, którzy zajęli drugie miejsce w finale "Przystanku Teatralnego". Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj więcej!

Szkolny konkurs adwentowy

Zapraszamy klasy pierwsze i drugie ZSB do wzięcia udziału w szkolnym konkursie adwentowym. Praca konkursowa to własnoręcznie przygotowane dekoracje - kalendarz lub wieniec adwentowy. Prace opatrzone notą zawierającą imię, nazwisko oraz klasę autora należy składać pani profesor Katarzynie Filipkowskiej do dnia 12 grudnia 2013. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 grudnia 2013 w czytelni ZSB. W skład komisji konkursowej wchodzą:

  • mgr K. Filipkowska
  • mgr J.Piątkowska
  • mgr E. Schulz
Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Czytaj więcej!

Ogólnopolskq Olimpiadq Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża - etap szkolny

Dnia 19 listopada odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.
Celem konkursu jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Wyniki:

  • I miejsce - Aleksander Stencel kl.IDRG
  • II miejsce - Marta Frąckowiak kl.IDRG
  • III miejsce - Karolina Radtke kl.IIG i Bartosz Nowaczyk kl.IE
Gratulujemy!

Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce będą reprezentować szkołę w etapie okręgowym olimpiady dnia 13 grudnia w siedzibie PCK przy ul.Warmińskiego w Bydgoszczy.

Czytaj więcej!