Konkurs fotograficzny

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Zwierzęta chronione Ogrodu Fauny Polskiej”. Uczestnicy wykonują zdjęcia chronionych zwierząt bydgoskiego ZOO. Fotografie mogą być wykonane w dowolnej technice, ale powinny mieć format 20x30. Prace należy dostarczyć do 8 listopada 2013r. do czytelni szkolnej do pani Anny Zabrzeńskiej.
Serdecznie zapraszamy do udziału!!!

Czytaj więcej!

Konkurs "Niemcy wczoraj i dzieś" - zaproszenie do udziału

Z okazji zbliżającej się rocznicy zjednoczenia Niemiec nauczyciele historii i języka niemieckiego zapraszają bydgoskich gimnazjalistów do udziału w konkursie pod hasłem:„Niemcy wczoraj i dziś”.

Czytaj więcej!

Sprawozdanie z konkursy „WIEŻA BABEL – język polski całkiem obcy?”

Z okazji Europejskiego Dnia Języków 27 IX 2013 (piątek), w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Budowlanych o godz. 8:55 odbył się konkurs pod hasłem „WIEŻA BABEL – język polski całkiem obcy?” W konkursie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn dwuosobowych. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na zjawisko wpływu języków obcych na język polski. Język jest zjawiskiem żywym i funkcjonuje w nim wiele zapożyczeń z języków obcych, o czym młodzież przekonała się rozwiązując zadania konkursowe.
Zwycięzcami konkursu są:

  • I miejsce klasa II G
  • II miejsce klasa II B
  • III miejsca klasa II E
Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w poniedziałek 30 IX 2013 na dużej przerwie w czytelni szkolnej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy uzyskanych wyników.

Czytaj więcej!

Konkurs „Wieża Babel – język polski całkiem obcy?” - zaproszenie

Od 2001 roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków.Z tej okazji nauczyciele ZSB zapraszają uczniów klas I i II do wzięcia udziału w konkursie językowym pod hasłem „Wieża Babel – język polski całkiem obcy?” Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na wpływ języków obcych na współczesną polszczyznę. Do udziału w konkursie zapraszamy drużyny dwuosobowe. Zgłoszenia do pani profesor J.Piątkowskiej i K.Filipkowskiej. Konkurs odbędzie się 27 IX 2013 (piątek) o godz. 8:55 w świetlicy szkolnej.

Zapraszamy do udziału.

Czytaj więcej!

XIV Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Euklides"

Konkurs EUKLIDES jest prowadzony przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Główny cel konkursu to rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów zawodowych szkół ponadgimnazjalnych. Dnia 28 lutego 2013 roku został przeprowadzony etap szkolny konkursu. Wzięło w nim udział 20 uczniów klas II i III technikum...

Czytaj więcej!

Konkurs "Niemcy na wakacje"

W oczekiwaniu na upragnione wakacje nauczyciele języka niemieckiego zapraszają uczniów klas I - II technikum do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „NIEMCY NA WAKACJE”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu plakatu/collage lub prezentacji multimedialnej przedstawiającej ciekawe obiekty turystyczne, obszary zielone w Niemczech. Opisane prace konkursowe (imię, nazwisko, klasa) należy przekazywać pani profesor K. Filipkowskiej do 12 VI 2013r.

Czytaj więcej!

Rozstrzygnięcie konkursów: "Jan Paweł II - Papież człowiek", "Pocztówka z Bydgoszczy", "Śladami patronów bydgoskich ulic", "Niemcy znani i lubiani"

Rozstrzygnięcie konkursów: "Jan Paweł II - Papież człowiek", "Pocztówka z Bydgoszczy", "Śladami patronów bydgoskich ulic", "Niemcy znani i lubiani" odbędzie się w piątek 12 kwietnia 2012 roku w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Budowlanych przy ul Pestalozziego 18.

Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej!

Turniej Counter-Strike’a

TURNIEJ COUNTER – STRIKE’A

Uczniowie klasy II C zapraszają społeczność uczniowską do wzięcia udziału w międzyszkolnym turnieju COUNTER – STRIKE’A 1.6. Turniej rozgrywany będzie na wylosowanych przed rozgrywką mapach ESL.

WYMAGANIA:

  • 5 graczy z jednej klasy
  • obowiązkowe słuchawki (marka dowolna)
  • dla chętnych swój sprzęt (mysz, klawiatura, mikrofon, podkładka, CFG-swoje ustawienia gry)
Zapraszamy do wspólnej zabawy. Dla zwycięzców przewidywane są nagrody rzeczowe. Zgłoszenia drużyn prosimy składać do pani profesor Katarzyny Filipkowskiej.

Czytaj więcej!

Sprawozdanie ze Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

Dnia 12 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W zmaganiach o zwycięstwo brało udział 10 odważnych uczniów z klas I E, I B, II B, III B, III C i IV E. Uczniowie recytowali poezję anglojęzyczną dotyczącą świąt Bożego Narodzenia. Całą uroczystość uświetnił występ Konrada Dziewanowskiego z klasy III B, który grał na gitarze dając mały koncert.

  • I miejsce: Joanna Nogowska z klasy IV E
  • II miejsce: Kamil Wronkowski z klasy III C
  • III miejsce: Justyna Człapa z klasy I B
Zwycięscy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i słodki upominek.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Magdalena Siemianowska.

Czytaj więcej!

Sprawozdanie z corocznego Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego MASTER OF SCHOOL

Dnia 3 grudnia 2012 roku odbył się coroczny Szkolny Konkurs Języka Angielskiego MASTER OF SCHOOL. Wzięło w nim udział 43 uczniów z klas I, II, III i IV. Konkurs sprawdzał wiedzę leksykalno-gramatyczną na poziomie C1.

Czytaj więcej!