Polski Czerwony Krzyż - podziekowania

"Wielkanoc z PCK" - podziękowania dla ZSB.

Czytaj więcej!

Działania Wolontariatu w BUDOWLANCE

Blisko 100 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w akcjach wolontariackich organizowanych przez stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne oraz w ramach własnych inicjatyw. Wśród wydarzeń znalazły się następujące inicjatywy: pomoc techniczna przy obsłudze 6. Półmaratonu Bydgoskiego, świąteczna zbiórka żywności dla seniorów organizowana przez Bank Żywności w Chojnicach, świąteczna zbiórka słodyczy dla rodzinnych domów dziecka i placówek w Kamieniu i Grabie organizowana przez grupę Sławek i Przyjaciele. Ponad to zgłosiliśmy rodzinę i zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnych rzeczy w ramach Szlachetnej Paczki. Dołączyliśmy również do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej!

SPEŁNIĆ MARZENIE

W dniu 30 października Gracjan uczeń drugiej klasy wraz z kolegami z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy w odpowiedzi na niepisany apel zorganizował zbiórkę i zakupił prezent, by spełnić marzenie 13 letniego Adriana przebywającego obecnie w Zespole Placówek Opiekuńczo Wychowawczych.

Czytaj więcej!

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA SENIORA

Uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w dniu 26 października uczestniczyli w akcji zbiórki żywności organizowanym przez Bank Żywności w Chojnicach. Celem zbiórki było zebranie żywności dla seniorów na organizację świątecznych paczek.

Czytaj więcej!

6. PÓŁMARATON BYDGOSKI

21 października w Bydgoszczy odbył się 6. Półmaraton. Do pomocy przy obsłudze zgłosili się uczniowie 1 mad. Przez ponad sześć godzin pomogli obsłużyć blisko 2000 osób.

Czytaj więcej!

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

W dniu 19 października uczniowie czwartych klas uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zajęcia zorganizowane zostały w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Czytaj więcej!

Działania Wolontariuszy

Dnia 24 maja wolontariusze ZSB pomagali w organizacji II edycji festynu Gorillas 2018.

Czytaj więcej!

Działania Wolontariuszy

Ostatnie dwa weekendy Wolontariusze ZSB pomagali w świątecznych zbiórkach żywności.

Czytaj więcej!

Świętokrzyska Gwiazdka

w dniach 15-16-17 grudnia 2017r. wolontariusze ZSB wzięli udział w zbiórkach w marketach organizowanych przez bydgoski oddział PCK.

Czytaj więcej!

Działania Wolontariuszy!

W ostatnią sobotę i niedzielę Wolontariusze ZSB pomagali w akcji zbierania słodyczy i artykułów dla potrzebujących rodzin.

Czytaj więcej!