Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

#dlakażdegodziecka

Czytaj więcej!

Pomagamy, bo możemy!

Tą zbiórką wpieramy 5 edycje „ONKO-MIKOŁAJE” organizowaną przez Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei Dzieciom.

Czytaj więcej!

Młyny Rothera zmieniają się dla nas

Sobota - 6 listopada 2021 r.

Czytaj więcej!

WOLONTARIAT Z MOTOMIKOŁAJAMI

W dniach 23 i 24 listopada młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu wspierała zbiórkę charytatywną zorganizowaną przez grupę Motomikołaje.

Czytaj więcej!

389 KILOGRAMÓW

W ciągu dwóch dni w ramach akcji Banku Żywności w Chojnicach, młodzież naszej szkoły, zebrała 389 kilogramów żywności i środków czystości. Zbiórka odbyła się miniony weekend 29-30 listopada 2019r.

Czytaj więcej!

SZLACHETNA PACZKA W BUDOWLANCE

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję Szlachetnej Paczki.

Czytaj więcej!

Akcja ZNICZ

W dniu 29 października uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali wyjście polegające na porządkowaniu grobów na cmentarzu komunalnym przy
ul. Wiślanej zarządzanej przez Zieleń Miejską.

Czytaj więcej!

Polski Czerwony Krzyż - podziekowania

"Wielkanoc z PCK" - podziękowania dla ZSB.

Czytaj więcej!

Działania Wolontariatu w BUDOWLANCE

Blisko 100 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w akcjach wolontariackich organizowanych przez stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne oraz w ramach własnych inicjatyw. Wśród wydarzeń znalazły się następujące inicjatywy: pomoc techniczna przy obsłudze 6. Półmaratonu Bydgoskiego, świąteczna zbiórka żywności dla seniorów organizowana przez Bank Żywności w Chojnicach, świąteczna zbiórka słodyczy dla rodzinnych domów dziecka i placówek w Kamieniu i Grabie organizowana przez grupę Sławek i Przyjaciele. Ponad to zgłosiliśmy rodzinę i zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnych rzeczy w ramach Szlachetnej Paczki. Dołączyliśmy również do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej!

SPEŁNIĆ MARZENIE

W dniu 30 października Gracjan uczeń drugiej klasy wraz z kolegami z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy w odpowiedzi na niepisany apel zorganizował zbiórkę i zakupił prezent, by spełnić marzenie 13 letniego Adriana przebywającego obecnie w Zespole Placówek Opiekuńczo Wychowawczych.

Czytaj więcej!