Turniej Maszyn Wiatrowych ‘2017

Opublikowano: 2017-12-01 17:41

Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny z klas I E i III GW. Przygotowanie maszyn zajęło kilkanaście godzin.

 

Drużyna „Byle się kręciło” pod opieką nauczyciela Rafała Walkowiaka w składzie: Michał Błaszkowski, Mikołaj Białek oraz Mateusz Michalski.

 

Drużyna „Szybki Janusz” pod opieką nauczyciela Damiana Kina w składzie: Kamil Armatowski, Marcin Januszewski oraz Mikołaj Grzeca.

 

Drużyna „Błyskotki” pod opieką nauczyciela Damiana Kina w składzie: Martyna Dzikowska, Sandra Musiał oraz Martyna Pietrzak.

 

Drużyna „BlondPower1” pod opieką nauczyciela Dariusza Zatorskiego w składzie: Małgorzata Kaczmarczyk i Katarzyna Nawrocka.

 

Prace oceniane były w trzech konkurencjach: największa moc, obroty przy obciążonym wale maszyny, moment obrotowy przy zatrzymanym wale. Wyniki uzyskane przez drużynę w każdej z konkurencji decydowały o jakości maszyny i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.

 

W turnieju startowało 67 zespołów z naszego regionu. Dla naszych reprezentantów udział w Turnieju zakończył się sukcesem. Podopieczni z ZSB zajęli kolejno 15, 28, 39, 52 miejsce. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali certyfikaty, a udział w zawodach był dużym doświadczeniem dla młodych ludzi i dał możliwość wykazania się zdolnościami manualnymi i intelektualnymi.