NIEPODLEGŁA W BUDOWLANCE... DZIEŃ PIĄTY

Opublikowano: 2018-11-10 07:11

W piątek od rana uczniowie  odświętnie ubrani w kotylionach przygotowywali się do wykonania hymnu. W świetlicy przygotowano pokaz mody z lat 20-tych, w którym chętnie zaangażowała się zarówno młodzież, jak i nauczyciele.

Pragnąc nadać radosny wymiar obchodom stulecia niepodległości, klasa 2R przygotowała patriotyczną fotobudkę, w której wzięli udział nauczyciele i uczniowie oraz dyrekcja ZS Budowlanych. Organizatorzy zapewnili też usługę malowania twarzy (oczywiście, we wzory patriotyczne).

Imprezie towarzyszyła kawiarenka: patriotyczne ciasteczka. Dochód z ich sprzedaży wesprze bydgoską rodzinę, która straciła majątek podczas pożaru mieszkania. Dzięki hojności pedagogów i uczniów udało się nam uzbierać 248,37 zł!!!

Przerwy umilał uczniom przegląd muzyczny: patriotyzm w popkulturze. Uczniowie mieli szansę poznać utwory o tematyce narodowej powstałe podczas ostatnich 40 lat polskiej historii.

Na korytarzach szkolnych przechadzali się też Ojcowie Niepodległości  - Ignacy Paderewski, Józef Piłsudski i  Roman Dmowski (w tych rolach oczywiście niezawodna młodzież ZSB). Odbyła się też prezentacja wystaw przygotowanych przez uczniów profilu renowacji architektury: Ojcowie Niepodległości, wystawa płaskorzeźby przygotowanej przez klasy pierwsze technikum, wystawa pocztówek z całej Polski - finał akcji „100 Pozdrowień na 100-lecie” oraz pokaz mody z lat 20 i 30 XX wieku.

 W tym czasie na lekcjach realizowane były patriotyczne godziny wychowawcze w klasach na podstawie wcześniej przygotowanych scenariuszy.

 

Fot. Hubert Iciek i Jakub Kontek.