Konkurs wiedzy sportowej „Historia startów polskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich”

Opublikowano: 2018-06-11 01:20

Uczniowie bydgoskich szkół mieli za zadanie wykazać się znajomością historii startów i sukcesów osiąganych przez polskich sportowców w czasie najważniejszych zawodów sportowych na świecie, czyli Igrzysk Olimpijskich. Konkurs składał się z dwóch części – pisemnej i ustnej.

 

Do pierwszej części przystąpili wszyscy zgłoszeni uczestnicy. Test składał się z 15 pytań, a do zdobycia były 43 pkt. Dziesiątka uczniów z najwyższą ilością punktów awansowała do części finałowej, rozgrywanej wg zasad telewizyjnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

 

Zawodnicy oprócz wiedzy musieli wykazać się również strategią eliminowania konkurentów oraz liczyć na łut szczęścia. Trójka najlepszych awansowała do ostatniego etapu konkursu – wielkiego finału. Wszyscy startujący uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zainteresowaniem tematyką sportu olimpijskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kalsy IGW: Igor Zielewski, Łukasz Leśny, Adrian Tuchółka i Dawid Szulc. Igor Zielewski przeszedł do finału i zajął V miejsce. Gratulacje.

 

Inicjatorem i organizatorem konkursu był Krzysztof Kultys.