Wolontariusze ZSB przy organizacji XIV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn 7 - osobowych Olimpiad Specjalnych

W dniach 26-29 września 2013 roku Wolontariusze ZSB klas III H i III E pomagali w organizacji XIV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn 7 - osobowych Olimpiad Specjalnych na obiektach sportowych CWZS Zawisza przy ul.Gdańskiej 163.

Czytaj więcej!

Kwesta z okazji XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Po raz pierwszy uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych kwestowali na rzecz XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zebrali kwotę 3801,03 zł.

Czytaj więcej!

Wampiriada - podaruj siebie innym

Podaruj siebie innym - tak brzmiało hasło Wampiriady, która po raz dziesiąty odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych. Akcja przeprowadzona została 20 grudnia 2012 w dwóch salach lekcyjnych przekształconych na gabinet badań i miejsce, w którym na czterech stanowiskach pobierano krew. Inicjatorem akcji były z nauczycielki Magdalena Popielewska i Anna Szymczyk. Uczniowie po zabiegu otrzymali czekolkady, soki i zostali zwolnieni z zajęć.

Czytaj więcej!

Szkolny Klub Wolontariatu

W Zespole Szkół Budowlanych działa Szkolny Klub Wolontariatu, którego opiekunami są Dorota Młynarczyk i Anna Szymczyk Wolontariusze naszej Szkoły uczestniczą w różnego rodzaju akcjach organizowanych m.in. przez Urząd Miasta Bydgoszczy, Olimpiady Specjalne, PCK oraz fundacje i stowarzyszenia zajmujące się wszechstronną pomocą. Opiekunowie wolontariatu zwracają się z prośbą do rodziców i prawnych opiekunów o wsparcie i akceptację działań swoich dzieci, które chcą poświęcić swój czas na rzecz wolontariatu. Wkrótce na stronie internetowej ZSB będą umieszczane na bieżąco informacje o naszej działalności.

Czytaj więcej!

Akcja w 7 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II

Dnia 2 kwietnia w 7 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II uczniowie-wolontariusze naszej szkoły:

  • Kamila Kowalkowska
  • Agnieszka Kupiec
  • Sylwia Magdzińska
  • Krzysztof Woźny
  • Szymon Maciejewski
uczestniczyli w akcji upamiętniającej to wydarzenie pt.:

"700 basenów w 7 rocznicę śmierci Jana Pawła II"


Opiekunowie: Dorota Młynarczyk, Anna Szymczyk.

Czytaj więcej!

Gala „Bydgoski Wolontariusz Roku”

Dnia 20 grudnia 2011 roku podczas uroczystej Gali z okazji rozstrzygnięcia Konkursu „Bydgoski Wolontariusz Roku”, po raz dziewiąty w Bydgoszczy zostali wyłonieni najwspanialsi wolontariusze naszego regionu.

Czytaj więcej!

Wolontariusze ZSB podczas VI Kujawsko-Pomorskiego Mityngu Pływackiego Szkół Specjalnych

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze uczestniczyli w organizacji VI Kujawsko-Pomorskiego Mityngu Pływackiego Szkół Specjalnych. Zawody odbyły się 23 listopada na basenie Sardynka przy Zespole Szkół nr 27.

Czytaj więcej!

Wystawa zdjęć z pracy wolontariuszy uczniów Zespołu Szkół Budowlanych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu 5 grudnia w szkole odbędzie się wystawa zdjęć z pracy Wolontariuszy Uczniów Zespołu Szkół Budowlanych. Tego dnia wszyscy Wolontariusze, ubrani w koszulki Wolontariusza, nie będą pytani.

Pozdrawiam Wszystkich Wolontariuszy, opiekun D. Młynarczyk.

Czytaj więcej!

Wolontariusze wspierają mityngi

W piątek 10 czerwca klasy: II B, II E, III E oraz nasza absolwentka z lat ubiegłych, pod opieką nauczycieli mgr Doroty Młynarczyk i mgr Anny Szymczyk, po raz kolejny biorą udział jako wolontariusze w imprezie VIII Ogólnopolski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych oraz VII Ogólnopolski Mityng Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych.

Czytaj więcej!

Odwiedziny u podopoiecznych Domu Opieki Społecznej "Słoneczko"

2 czerwca 2011 roku uczniowie klasy I B oraz pani profesor Dorota Czechowska odwiedzili podopiecznych Domu Opieki Społecznej "Słoneczko". Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Młodzież przyniosła dzieciom słodycze i zabawki. Czas upłynął na wspólnej zabawie. Dzieci bardzo ucieszyły się z niespodzianek, które przygotowali dla nich uczniowie.

Czytaj więcej!