Wampiriada - podaruj siebie innym

Podaruj siebie innym - tak brzmiało hasło Wampiriady, która po raz dziesiąty odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych. Akcja przeprowadzona została 20 grudnia 2012 w dwóch salach lekcyjnych przekształconych na gabinet badań i miejsce, w którym na czterech stanowiskach pobierano krew. Inicjatorem akcji były z nauczycielki Magdalena Popielewska i Anna Szymczyk. Uczniowie po zabiegu otrzymali czekolkady, soki i zostali zwolnieni z zajęć.

Czytaj więcej!

Szkolny Klub Wolontariatu

W Zespole Szkół Budowlanych działa Szkolny Klub Wolontariatu, którego opiekunami są Dorota Młynarczyk i Anna Szymczyk Wolontariusze naszej Szkoły uczestniczą w różnego rodzaju akcjach organizowanych m.in. przez Urząd Miasta Bydgoszczy, Olimpiady Specjalne, PCK oraz fundacje i stowarzyszenia zajmujące się wszechstronną pomocą. Opiekunowie wolontariatu zwracają się z prośbą do rodziców i prawnych opiekunów o wsparcie i akceptację działań swoich dzieci, które chcą poświęcić swój czas na rzecz wolontariatu. Wkrótce na stronie internetowej ZSB będą umieszczane na bieżąco informacje o naszej działalności.

Czytaj więcej!

Akcja w 7 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II

Dnia 2 kwietnia w 7 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II uczniowie-wolontariusze naszej szkoły:

  • Kamila Kowalkowska
  • Agnieszka Kupiec
  • Sylwia Magdzińska
  • Krzysztof Woźny
  • Szymon Maciejewski
uczestniczyli w akcji upamiętniającej to wydarzenie pt.:

"700 basenów w 7 rocznicę śmierci Jana Pawła II"


Opiekunowie: Dorota Młynarczyk, Anna Szymczyk.

Czytaj więcej!

Gala „Bydgoski Wolontariusz Roku”

Dnia 20 grudnia 2011 roku podczas uroczystej Gali z okazji rozstrzygnięcia Konkursu „Bydgoski Wolontariusz Roku”, po raz dziewiąty w Bydgoszczy zostali wyłonieni najwspanialsi wolontariusze naszego regionu.

Czytaj więcej!

Wolontariusze ZSB podczas VI Kujawsko-Pomorskiego Mityngu Pływackiego Szkół Specjalnych

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze uczestniczyli w organizacji VI Kujawsko-Pomorskiego Mityngu Pływackiego Szkół Specjalnych. Zawody odbyły się 23 listopada na basenie Sardynka przy Zespole Szkół nr 27.

Czytaj więcej!

Wystawa zdjęć z pracy wolontariuszy uczniów Zespołu Szkół Budowlanych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu 5 grudnia w szkole odbędzie się wystawa zdjęć z pracy Wolontariuszy Uczniów Zespołu Szkół Budowlanych. Tego dnia wszyscy Wolontariusze, ubrani w koszulki Wolontariusza, nie będą pytani.

Pozdrawiam Wszystkich Wolontariuszy, opiekun D. Młynarczyk.

Czytaj więcej!

Wolontariusze wspierają mityngi

W piątek 10 czerwca klasy: II B, II E, III E oraz nasza absolwentka z lat ubiegłych, pod opieką nauczycieli mgr Doroty Młynarczyk i mgr Anny Szymczyk, po raz kolejny biorą udział jako wolontariusze w imprezie VIII Ogólnopolski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych oraz VII Ogólnopolski Mityng Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych.

Czytaj więcej!

Odwiedziny u podopoiecznych Domu Opieki Społecznej "Słoneczko"

2 czerwca 2011 roku uczniowie klasy I B oraz pani profesor Dorota Czechowska odwiedzili podopiecznych Domu Opieki Społecznej "Słoneczko". Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Młodzież przyniosła dzieciom słodycze i zabawki. Czas upłynął na wspólnej zabawie. Dzieci bardzo ucieszyły się z niespodzianek, które przygotowali dla nich uczniowie.

Czytaj więcej!