TERENOWA MASAKRA '2019

Zapraszamy do wzięcia udziału w Terenowej Masakrze, która odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2019 r.

Czytaj więcej!

„OPEN YOUR MIND”

Dnia 1 marca o 9:50 w świetlicy szkolnej odbędzie się piąta edycja konkursu języka angielskiego „OPEN YOUR MIND”.

Czytaj więcej!

Kolejne staże do Portugalii i Irlandii!!!

Zapraszamy uczniów klas II B, II C, II E, III B, III E, II A, II R, IIIA, IIIR do składania arkuszy aplikacyjnych.

Staż odbędzie się od 16.09.2019 do 27.09.2019.

Czytaj więcej!

Walentynkowe Pisanie 2019

Międzyszkolny
Konkurs Literacki
Walentynkowe Pisanie 2019
„Miłość niejedno ma imię”

Czytaj więcej!

Dzień Ochrony Danych Osobowych

28 stycznia obchodzimy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Termin ten został ustanowiony dla upamiętnienia rocznicy otwarcia do podpisu Konwencji 108 Rady Europy – najstarszego aktu prawnego o zasięgu międzynarodowym, kompleksowo regulującego zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.

Czytaj więcej!

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Święto zostało uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ dla uczczenia pamięci ofiar żydowskiego pochodzenia, które zginęły w czasie II wojny światowej z rąk nazistowskich oprawców.

Czytaj więcej!

Uczniowie klas IA i IGW przeszli do 2 etapu konkursu historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kamila Błajda, Wiktoria Kosińska, Remigiusz Lahutta z klasy I a oraz Damian Gabiński, Dawid Sokowski i Hubert Nowak z klasy I gw podczas pierwszego tygodnia ferii napisali czterostronicowe referaty o Stanisławie Mikołajczyku. Kapituła konkursu zadecydowała, że cała szóstka zostanie zaproszona na finał, który odbędzie się 9 lutego w Poznaniu. Trzymajcie kciuki :)

Czytaj więcej!

REKRUTACJA 2019/2020

Zapraszamy na Drzwi Otwarte:
- 9.03.2019r. w godz. 10.00-13.00 (sobota),
- 27.04.2019r. w godz. 10.00-13.00 (sobota).

Czytaj więcej!

Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym

W czwartek 31.01.2019 roku klasy IVE oraz IV BA uczestniczyły w Drzwiach Otwartych na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był wykład “Łatwiej, lepiej, skuteczniej – jak zdać maturę z matematyki”, który wygłosił Dariusz Kulma- Nauczyciel Roku 2008. Uczniom z pewnością przyda się wiele cennych rad, dotyczących technik uczenia się, nie tylko przedmiotów ścisłych.

Czytaj więcej!

Szkolne Targi Edukacyjne

31 stycznia 2019 roku w budynku Szkoły Podstawowej nr 27 w Bydgoszczy odbyły się Szkolne Targi Edukacyjne, zorganizowane przez SP 27 oraz Fordońską Sieć Doradców Zawodowych przy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 2. Odbiorcami spotkania byli uczniowie klas III Gimnazjum oraz klas VIII SP z terenu Fordonu. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, wg organizatorów mogło być nawet ponad 600 odwiedzających. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie z klasy I C, którym bardzo dziękujemy za aktywne i pełne zapału reprezentowanie Budowlanki.

Czytaj więcej!