Dzień Otwarty Dla Dziewczyn - 11 kwietnia 2019

Opublikowano: 2019-04-10 15:06

16 uczelni przygotowało na ten dzień specjalny program. Wykładowczynie, doktorki, naukowczynie, a także studentki i absolwentki spotkają się z uczennicami szkół ponadgimnazjalnych, aby opowiedzieć im o swojej ścieżce kariery i zawodowych fascynacjach. Celem jest pokazanie, że jest to cudowna przestrzeń do rozwoju i budowania swojej przyszłości.

Chcemy, aby młode dziewczyny brały pod uwagę taką ścieżkę kariery.

Uczennice zostaną zaproszone na wiele ciekawych warsztatów i wykładów, między innymi:

  • Bądź zero waste! Wyrzuć foliówkę - zrób woskowijkę. Pokażemy jak łatwo można zastąpić folię i plastik i w ciągu kilku minut zrobić wielorazową owijkę (Politechnika Poznańska)
  • Robotyka jest Kobietą! Warsztaty. Zawsze wydawało Ci się, że robotyka to męskie zajęcie? A może marzysz o skonstruowaniu i zaprogramowaniu własnego robota? Na tych warsztatach przekonasz się, że to zadanie nie tylko dla naukowców. Sama zbudujesz i zaprogramujesz robota, który będzie miał przed sobą zadanie specjalne: wygrać bitwę (Politechnika Poznańska)
  • Biometria, czyli co inteligentne maszyny są w stanie odczytać z naszej twarzy? (Politechnika Białostocka)
  • Zrób to sam – zbuduj detektor cząstek – domowe laboratorium fizyczne (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu)
  • Druk 3D – drukowanie z tworzyw sztucznych m.in. elementów układu kostno-szkieletowego i pokaz wydrukowanych elementów z hydrożelu (Politechnika Łódzka)

Poza tym będzie to okazja do zobaczenia skonstruowanych przez studentów łazików marsjańskich, bolidów, a także zgłębienia tajników chemicznych eksperymentów i programowania. Jest to niepowtarzalna szansa dotknięcia tego, nad czym pracuje się na kierunkach technicznych i ścisłych. Studentki opowiedzą o blaskach i cieniach studiowania w grupach z przewagą "pierwiastka męskiego".

Dodatkową sportową atrakcją będzie coroczny Bieg w Kasku (Częstochowa, Gliwice, Opole, Poznań) - najszybsze dziewczyny otrzymają atrakcyjne nagrody.

Bardzo proszę o umożliwienie uczennicom udziału w Dniu Otwartym dla Dziewczyn 11 kwietnia br. Będzie to dla nich okazja do zaplanowania ścieżki dalszego kształcenia i kariery, z korzyścią dla nich i dla gospodarki, która potrzebuje dobrze wykształconych inżynierów.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny, ze względów organizacyjnych uczennice proszone są o Rejestrację.

Kontakt do Pełnomocników Akcji.
Materiały prasowe do pobrania.