XXVI Forum Ochrony Środowiska

Opublikowano: 2019-06-14 05:58

W Forum uczestniczyło sześciu uczniów naszej szkoły: Natalia Burdasz, Kinga Bukowska, Jan Grochowalski, Karol Startek i Alicja Więcławek z kasy IR oraz Barbara Krzyżelewska z klasy IA wraz z opiekunem Panią profesor Wiesławą Krotoszyńską-Surma.                                                                       

Po wysłuchaniu prelekcji: Zmiany klimatu w Bydgoszczy na przestrzeni lat dr Moniki Okoniewkskiej, Skutki zmian klimatu w Bydgoszczy Pana Roberta Dobrosielskiego, Powrót do natury do czego potrzebujemy zieleni w mieście Pani Beaty Kempy i Bydgoszcz adaptuje się do zmian klimatu Pani Joanny Wydry, odbyła się część turniejowa. Polegała ona na wypełnieniu testu, po którym  sześciu najlepszych uczestników zakwalifikowało się do półfinału, a następnie trzech do finału turnieju, gdzie nagrodami były: rower elektryczny, hulajnoga elektryczna i łyżworolki.                                       

Uczniowie ZSB całkiem nieźle poradzili sobie z testem, chociaż uzyskane przez nich wyniki nie wystarczyły im do tego, aby znaleźć się gronie sześciu najlepszych.  Nie mniej, jak stwierdzili dało im to motywację do udziału w kolejnej edycji Forum Ochrony Środowiska w roku następnym i być może powalczenie o większe sukcesy. Czego im życzymy!