XIV Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Euklides"

Opublikowano: 2013-06-17 10:00, Numer artykułu: 138

Konkurs EUKLIDES jest prowadzony przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Główny cel konkursu to rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów zawodowych szkół ponadgimnazjalnych.

Dnia 28 lutego 2013 roku został przeprowadzony etap szkolny konkursu. Wzięło w nim udział 20 uczniów klas II i III technikum. Do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 4 uczniów: Adam Chrostowski i Adam Karpacz z klasy III H oraz Radek Ciechanowski i Mariusz Urbański z klasy III G.

Dnia 23 kwietnia 2013 roku czterech reprezentantów naszej szkoły brało udział w etapie rejonowym konkursu, który został przeprowadzony w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Do finałów zostali zakwalifikowani dwaj uczniowie: Adam Chrostowski oraz Mariusz Urbański.

W dniach 13 - 14 czerwca 2013 roku został przeprowadzony finał konkursu w Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku. W finałach konkursu Euklides wzięło udział 30 uczniów z Polski oraz 10 uczniów z Litwy. Nasz uczeń, Adam Chrostowski, zajął szóste miejsce i uzyskał tytuł laureata konkursu, a Mariusz Urbański otrzymał tytuł finalisty. W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie wywalczyli dla Zespołu Szkół Budowlanych trzecie miejsce.