Kolejny sukces geodetów.

Opublikowano: 2019-04-09 04:41

W dniach 3-6 kwietnia 2019 roku odbyła się XLI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, która w tym roku została przeprowadzona na Ziemi Garwolińskiej w Żelechowie. Drugiego dnia uczniowie rywalizowali w konkurencjach indywidualnych rozwiązując zadania i testy z zakresu dziedzin związanych z geodezją. W trzecim dniu konkursu, na terenie zielonym szkoły, trzyosobowe drużyny rywalizowały drużynowo, wykonując pomiary terenowe. W czasie wolnym uczniowie mieli okazję nawiązać kontakty z  przedstawicielami  różnych szkół geodezyjnych z całego kraju oraz poznać ciekawe miejsca regionu.

Po powrocie z wycieczki ogłoszone  zostały wyniki rywalizacji zarówno indywidualnej jak i drużynowej. Wszyscy przedstawiciele naszej szkoły zakwalifikowali się do najlepszej dwudziestki etapu centralnego, a wspólnie jako drużyna zajęli III miejsce w kraju uzyskując 302 pkt. Najlepszy w tym roku okazał się zaprzyjaźniony zespół z Rzeszowa, druga zaś drużyna z Białegostoku, która wyprzedziła nas jedynie o 3 pkt uzyskując 305 pkt.

Ostatniego dnia rywalizacji uczniowie rozwiązywali test, na podstawie którego wytypowano najlepszą jedenastkę do kolejnej części etapu centralnego, czyli odpowiedzi ustnych przed komisją.

Deborah Dryglas, uczennica klasy IIIGW zajęła ostatecznie 15 miejsce, natomiast uczniowie klasy IVGW Mateusz Dusza – 8 miejsce, a Jakub Sokołowski 6 miejsce. Tytuł laureata rokrocznie uzyskują trzej najlepsi uczniowie, natomiast tytuł finalisty w tym roku uzyskało tylko 5 uczniów w tym dwaj nasi najlepsi uczniowie.

Uzyskanie tytułów jest związane ze zdobyciem indeksu na dowolną uczelnię techniczną kraju.

Naszej drużynie serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu.