Staż w Irlandii i Portugalii - zebranie rodziców

Zapraszamy rodziców uczniów aplikujących na staż do Irlandii i Portugalii (marzec/kwiecień 2019) na zebranie informacyjne, które odbędzie się 25 września o 16.30 w świetlicy szkolnej.
Koordynator projektu
Dorota Czechowska

Czytaj więcej!

Nabór wniosków w ramach marszałkowskich programów stypendialnych

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach marszałkowskich programów stypendialnych dla zdolnej młodzieży. W roku szklonym 2018/2019 wysokość wsparcia dla ucznia może wynosić nawet 500 zł miesięcznie.
Urząd Marszałkowski realizuje trzy projekty:
- Prymus Pomorza i Kujaw
- Humaniści na start!
- Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza

Czytaj więcej!

Zdolni znad Brdy - październik 2018

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza w październiku 2018 r. na warsztaty dla rodziców uczniów zdolnych a także na konferencję naukową dla uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII SP), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej!

Zebranie z rodzicami

11 września 2018 roku odbędą się:

- godzina 16.00 - świetlica szkolna - szkolenie dla rodziców uczniów klas czwartych - procedury egzaminu maturalnego,

- godzina 16.30 - zebrania z rodzicami wszystkich klas (lista przydzielonych sal znajduje się w dalszej części artykułu).

Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej!

Zaproszenie na XIII seminarium profilaktyczne dla nauczycieli i rodziców

Wydział Edukacji i Sportu UMB w załączeniu przekazuje zaproszenie (formularz zgłoszeniowy, program i plakat) na XIII seminarium profilaktyczne dla nauczycieli i rodziców pt: „(Nie) rzeczywisty świat, czyli… dziecko dręczone przez rówieśników”.
Zachęcamy do udziału.

Czytaj więcej!

Wypożyczanie podręczników w ramach programu “Bydgoska Rodzina 3+”

W ramach programu “Bydgoska Rodzina 3+” można, podobnie jak w ubiegłych latach, skorzystać z możliwości wypożyczenia podręczników.

Czytaj więcej!

Świadczenie "Dobry start " 300+

Dnia 01.06.2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji Rządowego programu "Dobry start" (tzw. wyprawka 300+).

Czytaj więcej!

Stypendium Fundacji Efekt Motyla dla zdolnych uczniów

Stypendium Fundacji Efekt Motyla przeznaczone jest dla uczniów z terenu całej Polski zdolnych i zmotywowanych do nauki, których trudna sytuacja materialna utrudnia zdobywanie wiedzy.

Czytaj więcej!

Zdolni znad Brdy - czerwiec 2018

„Strachy na lachy, czyli jak pomóc naszym dzieciom pokonać ich lęki?” - warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na piąte i ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Strachy na lachy, czyli jak pomóc naszym dzieciom pokonać ich lęki?”

(...)

Czytaj więcej!

XII Seminarium Profilaktyczne pt: "(Nie)rzeczywisty świat, czyli...nastolatek rodzicem"

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 zaprasza rodziców i nauczycieli na XII Seminarium Profilaktyczne pt: "(Nie)rzeczywisty świat, czyli...nastolatek rodzicem", które odbędzie się 23 maja 2018r w kinie Jeremi w godz. 9.00-14.00.

(...)

Czytaj więcej!