Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

Dnia 16. października 2013 r. obchodzimy Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Na terenie Zespołu Szkół Budowlanych organizujemy zbiórkę produktów do dnia 15. października.

Żywność prosimy przynosić do pani A. Szymczyk i pani D. Młynarczyk

Czytaj więcej!

Europejski Tydzień Ruchu

Razem ruszamy Polskę. Między 7 a 13 październikiem 2013 r. w całej Europie odbędą się imprezy promujące aktywność fizyczną. Nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy zapraszają chętnych uczniów i pracowników szkoły oraz wszystkich mieszkańców do udziału w następujących akcjach:

 • PONIEDZIAŁEK 07.10.2013 godz. 15.20 – zajęcia integracyjne na boisku szkolnym
  p. M. Sperski
 • ŚRODA 09.10.2013 godz. 15.40 – zajęcia z kijkami „nordic walking”
  p. A. Zabrzeńska
 • CZWARTEK 10.10.2013 godz.14.30 – zajęcia z aerobiku na sali gimnastycznej
  p. D. Młynarczyk

Czytaj więcej!

Wycieczka dydaktyczna na budowę obiektu pasywnego

Uczniowie klasy II C wraz z wychowawcą i panią Beatą Makowiecką w dniu 4 października byli na budowie obiektu pasywnego. Jest to pierwszy w naszym regionie budynek pasywny użyteczności publicznej. W obiekcie tym będą się znajdowały sale konferencyjno-szkoleniowe z zapleczem socjalno – technicznym...

Czytaj więcej!

Sprawozdanie z Europejskiego Dnia Języków

Dnia 1 października 2013 uczniowie klasy II E (Katarzyna Miklarz, Daria Jeran, Paweł Robak, Mateusz Siarkowski, Kamil Gruszka i Michał Łaszewski) wzięli udział w Europejskim Dniu Języków przygotowanym przez nauczycieli Zespołu Szkół Samochodowych. Z pomocą pani Magdaleny Siemianowskiej przygotowali oni krótki skecz pod tytułem „Przerwa w Budowlance” prezentujący potrzebę nauki języków we współczesnym świecie. Uczniowie uczestniczyli również w konkursie językowym. III miejsce zdobył Mateusz Siarkowski.

Czytaj więcej!

Spotkania w świetlicy środowiskowej "Gagarin"

Spotkania w świetlicy środowiskowej „Gagarin” odbędą się w niżej wymienionych terminach, w godzinach 10.00-12.00.

 • 21.09.2013
 • 5.10.2013; 19.10.2013; 26.10.2013
 • 16.11.2013; 23.11.2013
 • 7.12.2013;14.12.2013
Wykaz nauczycieli prowadzących zajęcia będzie wywieszany na drzwiach pokoju nauczycielskiego, w każdy czwartek poprzedzający spotkanie.

Czytaj więcej!

Akcja społeczna "Bezpieczne Wakacje 2013"

W tym roku uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji społecznej "Bezpieczne Wakacje 2013". Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń, związanych z podróżą i wypoczynkiem.

Czytaj więcej!

Ster na Bydgoszcz

Czytaj więcej!

Podziękowania za pomoc w organizacji Jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół Budowlanych i 65-lecia „Budowlanki”

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia uroczystości Jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół Budowlanych i 65-lecia „Budowlanki”. Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Bydgoszczy był dla nas szczególnym wyróżnieniem.

Dziękujemy Sponsorom za wsparcie finansowe, radiu PIK za patronat medialny. Wyrażamy wdzięczność Dostojnym Gościom i Absolwentom za zaszczycenie nas swoją obecnością i wspólne świętowanie „podwójnego Jubileuszu”. Państwa obecność była dowodem na to, że „Budowlanka” to szczególne miejsce, o którym nie można zapomnieć i z którym warto utożsamiać się nawet po latach.

Nasz Jubileusz był wyjątkową okazją do spotkań, wspomnień i powrotu do minionych dekad. Bardzo dziękujemy za okazaną sympatię, gratulacje i życzenia.

Czytaj więcej!

Festyn Sportowo-Rekreacyjny

Zespół Szkół Budowlanych zaprasza dzieci i młodzież - przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych - na FESTYN SPORTOWO - REKREACYJNY, który odbędzie się w dniu 8 czerwca (sobota) w godzinach 10.00 - 12.00. Festyn jest realizowany w ramach przyznanego grantu oświatowego.

Gwarantujemy miłą atmosferę i atrakcyjną zabawę.

Czytaj więcej!

Medal Kazimierza Wielkiego za zasługi dla Miasta Bydgoszczy

W dniu 19 kwietnia 2013 r., na uroczystej sesji Rady Miasta, nasza szkoła została uhonorowana Medalem Kazimierza Wielkiego za zasługi dla Miasta Bydgoszczy.

Czytaj więcej!