XXXII Olimpiada WIedzy i Umiejętności Budowlanych

Dnia 20 marca najlepsi w okręgu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, odebrali atrakcyjne nagrody, wśród nich byli: Pasternak Damian z Włocławka, Budzich Konrad z Grudziądza i Damian Stachowski z Bydgoszczy. Okręg będzie reprezentować podczas finału Olimpiady w Wodzisławiu Śląskim, aż 7 uczniów, w tym 2 z bydgoskiej BUDOWLANKI. GRATULUJEMY wszystkim i życzymy POWODZENIA.

Czytaj więcej!

18 marca Europejski Dzień Mózgu

18 marca Europejski Dzień Mózgu - spotkanie o tematyce prawidłowego odżywiania i dbałości o kondycję fizyczną.

Czytaj więcej!

Dzień Świętego Patryka

Tradycyjnie, jak co roku, 17 marca w Irlandii obchodzi się Dzień Świętego Patryka.

Czytaj więcej!

EARTH’S DAY

Dnia 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi.
Z tej okazji ogłaszamy konkurs, który łączy umiejętności artystyczne i językowe.

Czytaj więcej!

Budowlanka łączy pokolenia - koncert pod hasłem "Wiosna, wiosna, ach to Ty"

Z okazji obchodzonego w ubiegłym tygodniu Dnia Kobiet oraz nadchodzącego Dnia Wiosny w piątek 15.03.2019 gościliśmy w szkole zaprzyjaźnionych Seniorów, członków Bydgoskiej Rady Seniorów oraz panią Karolinę Kallas - przedstawicielkę Urzędu Miasta w Bydgoszczy. To kolejne spotkanie z cyklu " Budowlanka łączy pokolenia".

Czytaj więcej!

Wolontariat - harmonogram spotkań

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu informuje, że spotkanie grupy - Szkolny Lider Wolontariatu - odbędzie się w poniedziałek o godzinie 11:35. Natomiast regularne dyżury odbywać się będą w piątki o godzinie 10:35.

Osoby zainteresowane dołączeniem go grupy wolontariuszy zapraszamy do dołączenia do zamkniętej grupy na FB - ZSB WOLONTARIAT.

Czytaj więcej!

Zwolnieni z teorii - spotkania podsumowujące

Zapraszam wszystkich uczestników projektu "Zwolnieni z teorii" na spotkania podsumowujące. Dyżury odbywać się będą w każdy czwartek od godziny 10:35 do 12:40 oraz w piątki o godzinie 10:35 w sali nr 202.

Opiekun Anetta Kokoszewska

Czytaj więcej!

Klasa II E z wizytą w Miejscach Pamięci

10 marca 2019 minęła 67 rocznica egzekucji Zbigniewa Rostka, żołnierza Podziemia Niepodległościowego, który został stracony jako ofiara terroru stalinowskiego w bydgoskim Areszcie Śledczym w 1952 roku o godz. 18.00. W związku z tą rocznicą klasa II E wybrała się na Miejsce Pamięci przy ul. Wały Jagiellońskie oraz na cmentarz przy ul. Kcyńskiej.

Czytaj więcej!

Półfinał Bydgoskiego festiwalu pięknego czytania

Półfinał Bydgoskiego festiwalu pięknego czytania im. Kazimierza Hoffmana dla uczniów klas siódmych, ósmych i gimnazjów już za nami.

Czytaj więcej!

Historia Biblii i Rozwoju Piśmiennictwa - zaproszenie na wystawę

Chrześcijańska Służba Charytatywna zaprasza w dniach od 3 do 20 kwietnia br. do Galerii Wieży Ciśnień Muzeum Wodociągów przy ul. Filareckiej 1
w Bydgoszczy na wystawę pn. "Historia Biblii i Rozwoju Piśmiennictwa".

Wystawa objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Czytaj więcej!