Sprawozdanie ze Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

Dnia 12 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W zmaganiach o zwycięstwo brało udział 10 odważnych uczniów z klas I E, I B, II B, III B, III C i IV E. Uczniowie recytowali poezję anglojęzyczną dotyczącą świąt Bożego Narodzenia. Całą uroczystość uświetnił występ Konrada Dziewanowskiego z klasy III B, który grał na gitarze dając mały koncert.

  • I miejsce: Joanna Nogowska z klasy IV E
  • II miejsce: Kamil Wronkowski z klasy III C
  • III miejsce: Justyna Człapa z klasy I B
Zwycięscy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i słodki upominek.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Magdalena Siemianowska.

Czytaj więcej!

Sprawozdanie z corocznego Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego MASTER OF SCHOOL

Dnia 3 grudnia 2012 roku odbył się coroczny Szkolny Konkurs Języka Angielskiego MASTER OF SCHOOL. Wzięło w nim udział 43 uczniów z klas I, II, III i IV. Konkurs sprawdzał wiedzę leksykalno-gramatyczną na poziomie C1.

Czytaj więcej!

Gra terenowa "Ulica Leona Wyczółkowskiego i okolice" - sprawozdanie

W dniu 19 października 2012r. nauczyciele naszej szkoły pod kierunkiem p. wicedyrektor Wiesławy Krotoszyńskiej-Surmy i p. Doroty Młynarczyk w ramach przyznanego grantu oświatowego "Wszystko co chcielibyśmy wiedzieć o Leonie Wyczółkowskim" zorganizowali grę terenową pod hasłem "ULICA LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO I OKOLICE", w której wzięli udział uczniowie z sąsiednich szkół podstawowych.

Czytaj więcej!

Europejski Dzień Języków Obcych

Od 2001 roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym - posiada 23 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości.

Czytaj więcej!

Festyn Sportowo-Rekreacyjny

W dniu 22 września 2012 roku gościliśmy po raz kolejny dzieci i młodzież z osiedla Skrzetusko, na festynie sportowo-rekreacyjnym. Impreza była zorganizowana w ramach Świetlicy Środowiskowej Gagarin. Do pracy włączyła się także grupa nauczycieli i uczniów naszej szkoły, koordynowana przez głównych inicjatorów przedsięwzięcia- p. W. Krotoszyńską-Surmę i p. Dorotę Młynarczyk ...

Czytaj więcej!

Uroczystości upamiętniające polskie ofiary pierwszych masowych egzekucji podczas II Wojny Światowej

W dniu 9 września 2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości zorganizowanej ku czci ofiar pierwszych dni wojny. Po Mszy Św. w Kościele O. Jezuitów uczestnicy uroczystości przeszli na Stary Rynek i złożyli kwiaty pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej.

Czytaj więcej!

Festyn Sportowo-Rekreacyjny - podsumowanie

Dnia 2 czerwca w Zespole Szkół Budowlanych odbył się Festyn Rekreacyjno-Sportowy dla Dzieci i Młodzieży z osiedla Skrzetusko. Festyn zorganizowany został przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły w ramach grantu oświatowego.

Czytaj więcej!

Sympozjum "Jak żyć, żeby zdrowym być"

Propagując zachowania prozdrowotne wśród młodzieży naszej szkoły, 25.05.2012r. uczniowie klasy II B zorganizowali sympozjum "Jak żyć, żeby zdrowym być". Przygotowali prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania się oraz przedstawienie teatralne pt. "Żeby zdrowo żyć".

Czytaj więcej!

Międzynarodowy Dzień Bez Papierosa

Promując aktywny i zdrowy styl życia wśród młodzieży ZSB, 31.05.2012r. w "Międzynarodowy Dzień Bez Papierosa", zorganizowano mecz piłki nożnej nauczyciele - uczniowie.

Czytaj więcej!

Achipreza w Wyższej Szkole Gospodarki

25 kwietnia 2012 r. w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki odbyła się kolejna edycja ARCHIPREZY, otwartych Warsztatów Architektonicznych pod nazwą "Bydgoszcz, miasto z potencjałem", w której aktywny udział wzięli uczniowie klasy IIE i IVE. Poniżej tylko niewielka ilość zdjęć, pod tym linkiem znajdziecie ich więcej http://www.iaiu.wsg.byd.pl/index.php?id=248

Czytaj więcej!