Budowlanka w Strasburgu!

Opublikowano: 2018-06-18 21:43

W dniach od 11 do 15 czerwca br. uczniowie ZSB, pod opieką nauczyciela Rafała Walkowiaka, wzięli udział w wycieczce, organizowanej do Strasburga, z ramienia europosła Kosmy Złotowskiego. Wyjazd stanowił nagrodę dla osób z województwa Kujawsko-Pomorskiego za specjalne zasługi oraz wygrane konkursy. Wśród wyróżnionych, znaleźli się również uczniowie ZSB, którzy pomogli przy odbudowie spalonego mieszkania.

11 czerwca o godz. 23.00 grupa wyruszyła spod hali sportowo-widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy. Po wielogodzinnej podróży autokarem uczestników wycieczki przywitała obiadokolacja w jednej z restauracji w Zachodniej części Niemiec. Następnie pod wieczór, uczniowie wybrali się z nauczycielem na spacer, celem zwiedzenia najbliższej okolicy.

Kolejnego dnia wyjazdu, grupa wyruszyła autokarem do Strasburga, w którym czekała już na uczestników pani przewodnik. Oprowadziła grupę po centrum miasta, pokazując i opowiadając
o najważniejszych zabytkach, w tym o Katedrze Najświętszej Marii Panny, która jest przykładem średniowiecznej architektury, łączącej cechy romanizmu i gotyku. Następnie uczniowie i pozostali uczestnicy udali się na obiad do restauracji, gdzie mieli okazję poznać Francuską kuchnię. Po posiłku, grupa miała czas wolny, który mogła wykorzystać na zakup upominków dla swoich najbliższych. Kolejnym punktem wycieczki, była wizyta w Parlamencie Europejskim, po którym oprowadzono uczestników wyjazdu i omówiono jego funkcjonowanie. Odbyło się tam również spotkanie z europosłem Kosma Złotowskim, który odpowiadał na wszystkie zadane mu pytania, a następnie grupa przemieściła się na  obrady europarlamentu. Długi i intensywny dzień wycieczki, uwieńczyła kolacja. Następnego dnia, pełni wrażeń i wspomnień, wyruszyliśmy do domu.