Festyn Sportowo-Rekreacyjny

W dniu 22 września 2012 roku gościliśmy po raz kolejny dzieci i młodzież z osiedla Skrzetusko, na festynie sportowo-rekreacyjnym. Impreza była zorganizowana w ramach Świetlicy Środowiskowej Gagarin. Do pracy włączyła się także grupa nauczycieli i uczniów naszej szkoły, koordynowana przez głównych inicjatorów przedsięwzięcia- p. W. Krotoszyńską-Surmę i p. Dorotę Młynarczyk ...

Czytaj więcej!

Uroczystości upamiętniające polskie ofiary pierwszych masowych egzekucji podczas II Wojny Światowej

W dniu 9 września 2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości zorganizowanej ku czci ofiar pierwszych dni wojny. Po Mszy Św. w Kościele O. Jezuitów uczestnicy uroczystości przeszli na Stary Rynek i złożyli kwiaty pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej.

Czytaj więcej!

Quiz historyczny "Niemcy wczorja i dziś"

Z okazji zbliżającej się, kolejnej rocznicy zjednoczenia Niemiec nauczyciele języka niemieckiego i historii zapraszają społeczność uczniowską do udziału w quizie historyczno –realioznawczym pod hasłem "NIEMCY WCZORAJ I DZIŚ"

Czytaj więcej!

Harmonogram spotkań świetlicy środowiskowej „Sobota w Gagarinie”

Zajęcia będą odbywały się w wyznaczone soboty w godzinach 9.00 - 11.00.

  • 22 września - festyn
  • 6 października
  • 20 października
  • 10 listopada
  • 24 listopada
  • 8 grudnia
  • 15 grudnia
Lista nauczycieli prowadzących zajęcia będzie wywieszana w gablocie przy planie lekcyjnym.

Czytaj więcej!

Szkolny Klub Wolontariatu

W Zespole Szkół Budowlanych działa Szkolny Klub Wolontariatu, którego opiekunami są Dorota Młynarczyk i Anna Szymczyk Wolontariusze naszej Szkoły uczestniczą w różnego rodzaju akcjach organizowanych m.in. przez Urząd Miasta Bydgoszczy, Olimpiady Specjalne, PCK oraz fundacje i stowarzyszenia zajmujące się wszechstronną pomocą. Opiekunowie wolontariatu zwracają się z prośbą do rodziców i prawnych opiekunów o wsparcie i akceptację działań swoich dzieci, które chcą poświęcić swój czas na rzecz wolontariatu. Wkrótce na stronie internetowej ZSB będą umieszczane na bieżąco informacje o naszej działalności.

Czytaj więcej!