Szkolny konkurs recytatorski

Dnia 28 listopada odbędzie się szkolny konkurs recytatorski w języku angielskim pod tytułem „The Beatles still alive”. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do pani Magdaleny Siemianowskiej do dnia 16 listopada. Przewidziane są nagrody sponsorowane przez OXFORD UNIVERSITY PRESS (nie tylko dla zwycięzców). Podczas konkursu odbędzie się loteria z nagrodami. Serdecznie zapraszam wszystkich chcących sprawdzić swoje umiejętności recytatorskie, a także tych, którzy szukają dobrej zabawy.

Czytaj więcej!

Bydgoski Bieg Niepodległości

11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w Bydgoskim Biegu Niepodległości. Trasa przebiegała z pl. Wolności przez ścieżki spacerowe Parku im. Kazimierza Wielkiego, dalej ul. 18 marca 1981 roku, ul. Pocztową, ul. Stary Port, bulwarem nad Brdą, Mostem Miłości przy Operze Nova, Wyspą Młyńską, ul. Mennica, ul. Ku Młynom, ul. Jezuicką, ul. Farną i kończyła się na Starym Rynku. Do pokonania przez biegaczy było 1500 metrów. Na mecie każdy z uczestników otrzymał słodki bydgoski rogalik.

Niedługo Bieg Mikołajkowy!!! Zapraszamy!!! :-)

Czytaj więcej!

Konkursy fotograficzne

Zapraszamy do udziału w konkursach fotograficznych:

1. Międzyszkolny konkurs fotograficzny w trzech kategoriach:

  • Najpiękniejsze miejsca Unii Europejskiej
  • Noc w obiektywie
  • Świat pod lupą – zdjęcia makro
Zdjęcia w wersji elektronicznej (5 zdjęć w każdej kategorii) w dobrej rozdzielczości min. 1280x960 oraz 72 dpi należy dostarczyć do czytelni do dnia 28 listopada 2013r.

2. Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Historia wolności w pomnikach zaklęta” z okazji 150 Rocznicy Powstania Styczniowego. Prace należy dostarczyć do 19.12.2013r. do czytelni. Szczegółowe informacje w załączniku i u pani A. Zabrzeńskiej.

Czytaj więcej!

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Nauczyciele języka niemieckiego zapraszają uczniów klas pierwszych na KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. Konkurs odbędzie się 21 listopada o godzinie 10.55 w sali numer 113. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka niemieckiego do 14 listopada.

Czytaj więcej!

Konkurs "Potyczki językowe"

Konkurs dla uczniów klas drugich „ POTYCZKI JĘZYKOWE” odbędzie się 28 listopada o godzinie 10.55 w sali numer 113. Prosimy zgłaszać się do nauczycieli języka niemieckiego do 21 listopada.

Czytaj więcej!