Festyn Sportowo-Rekreacyjny - podsumowanie

Dnia 2 czerwca w Zespole Szkół Budowlanych odbył się Festyn Rekreacyjno-Sportowy dla Dzieci i Młodzieży z osiedla Skrzetusko. Festyn zorganizowany został przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły w ramach grantu oświatowego.

Czytaj więcej!

Szkolny konkurs fotograficzny "W obiektywie kibica"

Nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych zapraszają społeczność uczniowską do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym organizowanym w ramach kampanii społecznej “POLACY 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami”.

Czytaj więcej!

Sympozjum "Jak żyć, żeby zdrowym być"

Propagując zachowania prozdrowotne wśród młodzieży naszej szkoły, 25.05.2012r. uczniowie klasy II B zorganizowali sympozjum "Jak żyć, żeby zdrowym być". Przygotowali prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania się oraz przedstawienie teatralne pt. "Żeby zdrowo żyć".

Czytaj więcej!

Dzień Niemiecki

W ramach kampanii społecznej "UCZ SIĘ JĘZYKÓW - JĘZYK TO PODSTWA" dnia 05.06.2012 (wtorek) w Zespole Szkół Budowlanych odbędzie się Dzień Niemiecki. Z tej okazji o godz. 9:30 zapraszamy uczniów klas pierwszych Technikum Budowlanego do obejrzenia przedstawienia w języku niemieckim pod tytułem "Aschenputtel" - "Kopciuszek". Gościnnie z grupą teatralną wystąpią uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Solcu Kujawskim pod opieką pani profesor Justyny Lewkowskiej. Kolejno nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "NIEMIECKI DA SIĘ LUBIĆ", który był skierowany do klas I i II. Zapraszamy do świetlicy szkolnej.

Imprezę zorganizowały pani prof. Dorota Czechowska oraz pani prof. Katarzyna Filipkowska.

Czytaj więcej!

Międzynarodowy Dzień Bez Papierosa

Promując aktywny i zdrowy styl życia wśród młodzieży ZSB, 31.05.2012r. w "Międzynarodowy Dzień Bez Papierosa", zorganizowano mecz piłki nożnej nauczyciele - uczniowie.

Czytaj więcej!